WhatsApp Web – Masa Üstü Uygulaması

whatsapp-web

 

Mobil teknolojinin en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp masa üstü uygulamasını yayınladı. Artık kullanıcılar bilgisayarlarından da çok kolay bir şekilde mesajlaşabilecekler.

whatsapp-logoWhatsApp‘ın atmış olduğu bu büyük adımdan sonra diğer mesajlaşma uygulamalarının büyük çoğunluğunun pabucu dama atılabilir. Web tarayıcılarından mesajlaşmak isteyen kullanıcılar bilgisayarlarında yüklü olan Google Chrome tarayıcılarından WhatsApp Web sayfasına giderek kaldıkları yerden mesajlaşmaya devam edebilirler. Hemde kesintisiz bir şekilde. Uygulamanın  kullanılabilmesi için kullanıcılarının mobil cihazlarında en güncel sürümünün yüklü olması gereklidir.

Bu uygulamadan Android, Windows Phone ve BlackBerry kullanıcıları faydalanabilir. iOS kullanıcıları için Apple’ın kısıtlamaları bir engel. En azından şimdilik öyle tahmin ediyoruz.

WhatsApp Web uygulamasını kullanabilmek için Chrome tarayıcınızdan https://web.whatsapp.com/ adresine giderek oradaki QR Kodu mobil cihazlarınızda yüklü olan WhatsApp uygulamasından okutmanız yeterli olacaktır. Bu sayede uygulamanız mobil cihazınızla eşleşecek ve mesajlaşmaya bilgisayarınız üzerinden çok basit bir şekilde devam edebileceksiniz.

Şimdi telefonunuzdan QR kodu nasıl okutabilirsiniz önce onu söyleyelim.

Android Kullanıcıları İçin;

WhatsApp -> Menü ->WhatsApp Web seçeneği seçilerek

Windows Phone Kullanıcıları İçin;

WhatsApp -> Menü ->WhatsApp Web seçeneği seçilerek

BlackBerry Kullanıcıları İçin;

WhatsApp -> Sohbetler -> Menü tuşu -> WhatsApp Web seçeneği seçilerek

Açılan QR Kod okuyucu ekranından sayfadaki QR Kodu okutmanız yeterlidir. Mesajlarınız web arayüzüne yüklenecek ve mesajlaşma daha eğlenceli bir hal alacak (bizce).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.