Whatsapp Güncellendi. Yeni Özellikler Geldi.

Günümüzde en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması Whatsapp Messenger için yeni bir güncelleme yayınlandı. Bu güncelleme ile birlikte birçok yeni özellik kazanan Whatsapp daha kullanışlı ve daha güzel bir hal almaya devam ediyor.

Whatsapp tarafından sunulan bu güncellemede bizleri ne gibi yenilikler beliyor hep birlikte bakalım.

Whatsapp Messenger Güncellendi
  • Artık Whatsapp ile çektiğimiz fotoğraf ve videoların üzerlerini yazıp, çizebiliyoruz. Hatta bununla da yetinmeyip emoji bile ekleyebiliyoruz. Bu özellik bize Snapchat’ten çok tanıdık.
  • Grup sohbetlerinde @ simgesi ile whatsapp kişilerimizden bahsedebiliyoruz. Bu özellik de neredeyse tüm sosyal medya platformlarında kullanılmakta (mention).
  • Grup yöneticileri artık bağlantı paylaşarak gruba katılımcı ekleyebilecekler. Bu işlem için Grup bilgisi ekranından Katılımcı ekle menüsüne girilir ve Bağlantıyla gruba davet et seçeneği seçilir.
  •  Artık video çekerken zoom özelliğini kullanabiliriz. Bunun için video çekerken parmağımızı yukarı veya aşağıya kaydırmamız yeterli.
  • Yeni selfie özelliği sayesinde artık daha parlak çekim yapabiliriz. Gece veya az ışık bulunan ortamlarda bu özellik ekranımızı parlatacak ve fotoğrafımızın kalitesini arttıracak.
  • Artık tek bir emoji gönderdiğimizde ekranda daha büyük bir şekilde gözükecek.

Whatsapp sürekli yapmış olduğu bu yenilikleri ile uylamanın daha rahat ve daha kullanışlı olamasını sağlıyor. İndirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

android-download   prisma ios   windows-download

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.