Google Play Store’da Beta Testlerine Katılma

 

Uygulama yapımcıları tarafından sunulan beta sürümler sayesinde uygulamaların yeni sürümlerini Google Play Store üzerinden artık herkesten önce yükleyip kullanabilirsiniz.

beta-test-katil-4-horzBeta sürüm, uygulamanın yeni sürümünün tüm kullanıcılara sunulmadan önce sistem testleri ve eksiklik testlerinin tamamnlanması için sunulan sürümüdür. Bu sürümün amacı farklı cihazlarda ve farklı donanımlarda sorunsuz olarak çalıması için gereken eksikliklerin giderilmesidir.

Google bu yeniliğinden önce beta tesleri için kullanıcılarını biraz uğşaştırıyordu. Kullanıcı uygulamanın beta sürümünü kullanabilmek için önce o uygulamanın Google+ gurubuna katılıp beta test kullanıcı sayfasından katılabiliyordu.

Google Play Store’un 6.7.07.E sürümüyle birlikte kullanıcılar beta testine katılmak istedikleri uygulamanın sayfasında bulunan Beta test kullanıcısı olun bölümünden beta testlerine katılabilirler. Bu katılımdan sonra uygulamanın beta sürümü varsa beta sürüme güncelleme yapabilirler.

Eğer beta testlerinde çıkmak istersenin yine aynı bölümde bulunan Ayrıl butonuna tıklayarak beta testlerinden çıkabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.