Google Duo Google’ın Yeni Görüntülü Sohbet Uygulaması

Google’ın birkaç ay önce düzenlediği I/O toplantısında tanıttığı Google Duo görüntülü sohbet uygulaması hem Android hem de iOS kullanıcıları için yayınlandı.

Google Duo Nedir?

Görüntülü sohbet uygulaması olan Duo rehberinizde bulunan kişilerle internet üzerinde görüşmenizi sağlamayı amaçlıyor ve Google tarafından geliştiriliyor.

Özellikleri Neler?

Sade bir arayüze sahip olan Google Duo kullanıcı dostu olmayı hedeflemiş. Diğer karmaşık uygulamaların aksine kullanımı da basit olan bu uygulama neredeyse tek dokunuşla görüşme yapmanızı sağlıyor.

Uygulamanın diğer bir özelliği ise gelen aramaya cevap vermeden arayan kişiyi ekranınızda göstermesi. Bu durum uygulamayı benzerlerinden ayıran en önemli özelliği. Bize göre arayan kişi için biraz sakıncalı olabilir ama korkmayın, ayarlar bölümünden devre dışı bırakılabiliyor.

Bir diğer önemli özelliği ise mobil platformlar arasındaki engeli kaldırıyor. Yani artık Android kullanıcıları iOS kullanıcıları ile Google Duo sayesinde görüntülü olarak görüşme yapabilecekler.

Google’ın belirttiğine göre uygulama yavaş bağlantılarda bile kaliteli görüşme sağlayabiliyor. -Neden olmasın.-iOS ve Android için Google Duo

Wi-Fi ve hücresel veri arasında kesinti yaşamadan geçiş yapabilen bu uygulama ile Wi-Fi bağlantısı olan bir yerde görüşmeye başlayabilir ve dışarıya çıktığınızda mobil veri bağlantınıza kopma yaşamadan geçiş yapabilir, görüşmeye devam edebilirisiniz.

İlk olarak Whatsapp tarafından uygulanmaya başlanan uçtan uca şifreleme yöntemi Google tarafından bu uygulamada da kullanıcıların kullanımına sunulmuş durumda. İki kişi arasında yapılan görüşmeler şifreli olarak gönderilecek ve alınacak.

Nasıl İndirilir?

Google Duo uygulaması şu saatlerde yayında bulunmakta fakat kullanabilmek için birkaç gün daha beklememiz lazım. Ama Play Store  üzerinden ön kayıt yaptırabilir ve uygulama kullanılmaya başlandığında otomatik olarak haberdar olabilirsiniz.

Android kullanıcıları burayı tıklayarak indirebilir.
iOS kullanıcıları burayı tıklayarak indirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.