Dropbox Nedir? Ne İşe Yarar?

Dropbox bilenler olduğu kadar bilmeyenler de vardır. Bu yazımız da kısaca Dropbox’ un ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığından bahsedeceğiz.

2014-11-19 22.56.36

Dropbox Nedir:Teknoloji geliştikçe dosya boyutları da gelişiyor ve dosyaların kapladığı alanlarda artıyor. Depolama olarak mekanik disklerin yanı sıra Dropbox daha farklı bir sistemle çalışıyor. Dropbox dosyalarınızı kendi sunucularında barındırıyor. Sizde internet erişimi sayesinde dosyalarınıza erişim sağlayabiliyorsunuz.

Dropbox Android Uygulaması: Dropbox’ u telefonunuza ilk kurduğunuzda 2 gb bir alan hediye olarak veriliyor. Ama bu yeterli olmayabilir. Eğer yeterli olmuyorsa Dropbox Pro ile hesabınızı 1TB çıkarabiliyorsunuz. Tabi 9,99$ (22tl) ücret karşılığında.

Dropbox Kullanmanın Sağlayacağı Faydalar: Dropbox sayesinde telefonunuzdaki fotoğrafları ve videoları kendi isteiğinizle de diğer dosyalarınızı dropbox da barındırabilirsiniz. Bu sayede telefonunuzun bozulma veya herhangi bir sebeple resim ve videolarınızın silinmesi gibi bir durumda mağdur kalmamış olursunuz.

2014-11-19 13.27.18

Dropbox Masaüstü Uygulaması: Dropbox’ un masaüstü uygulaması ile bilgisayarınızdaki dosyalarınızı da her türlü ihtimale karşı dropbox da barındırabilir ve internet olan her ortamda erişebilirsiniz.

 

Özet Olarak Dropbox Hakkında Şunları Sıralayabiliriz;
1. Mobilde tüm medyalarınız anlık olarak upload edebilir verilerinizi her türlü olasılığa karşı koruyabilirsiniz.
2. Mobilde Dropbox ayarlarını yaptıktan sonra resim, video ve medyalarınızı dropbox’ a yükleyebilir ve bilgisayarınızdan erişim sağlayabilirsiniz.
3. Arayüz olarak çok basit ve kullanışlı olan bir uygulama olduğu için ve kendimde sürekli kullandığım bir uygulama olduğundan herkese tavsiye edebileceğim bir uygulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.